#ProjektBruce

CO SE STALO?

Kačka je naše skvělá kamarádka, které se bohužel se v roce 2020 přihodila nehoda –  těžký úraz ruky způsobený kopnutím cizího koně. Kvůli nelepšící se bolestivé situaci po zahojení rány a po rehabilitacích, které bohužel přetrvávající bolest nezmírnily Kačka přišla o vysněnou pracovní pozici. Pomyslným hřebíčkem se staly přetrvávající velké probémy s kopyty jejího milovaného parťáka Bruce, kterému se v důsledku opakované infekce odtrhlo chodidlo na hrudních končetinách a poškodilo se kopytní pouzdro. Ve čtvrtek 21.10.2021 Kačka po více jak roce od úrazu podstoupila první operaci, při které ji vyndali kůstky, vše ostatní začistili a ošetřili všechny tkáně a začátkem letošní zimi ji čeká operace druhá. Operace jí dávají naději vrátit se do normálního pracovního života, avšak predikovaný výsledek je stále nejistý. Kaččiny úspory na svůj běžný i Brucův koňský život se v důsledku dlouhodobé pracovní neschopnosti dostaly na minimum a návrat do pracovního řežimu je momentálně „v rukou“ rehabilitací.

Rozhodli jsme se proto znovu spojit své síly společně s naší #EquinnsFamily, založili jsme na platformě Donio dobročinnou sbírku a společnými silami vybrali krásných 42 260 Kč, které pomohou Kačce a Brucovi doslova zpátky na nohy!  

Z dobročinné sbírky se během prvního úspěšného týdne pořídily speciální botičky pro Bruce, díky kterým mohl začít opět bezbolestně chodit za koňskými kamarády do výběhu a další vybrané finance budou moci oba pacienti použít za účelem pokrytí všech svých zdravotních i veterinárních výloh. Přejeme Kačce i Brucovi rychlý návrat do bezstarostného života a jejich společnou cestu můžete sledovat na jejich Instagramu _sorgi_.

Děkujeme, jste úžasní! ❤