Equinns Family

Oblékni i TY naše barvy a přidej se do naší velké komunity Equinns Family, plné skvělých lidí a čtyřnohých parťáků! ❤️ Každý pátek přinášíme na našich sociálních sítích speciální rubriku s názvem EQUINNS FAMILY FRIDAY, ve které představujeme nejen známé, ale i úplně nové tváře členů #EquinnsFamily, kteří se rozhodli s námi sdílet svůj příběh.?

Patříš také do Equinns Family a chceš se o svůj příběh podělit i ty? ? Napiš nám na hello@equinns.cz ? !

Zdravím všechny! ? Jmenuji se Žofi a je mi 15 let.?‍♀️ U koní se pohybuji od doby, co jsme byla úplně malá a svého prvního ponyho jsem dostala k 5. narozeninám. ?

Vlastníme 8 koní a na mém Instagramu mě můžete vidět se všemi, ale nejvíce s Welsh cobem Bumble Bee ? a kobylkou Paint horse Lutou. ?

S koníky si hodně hraju ze země, hrajeme Parelliho hry a snažím se s nimi pracovat i ve volnosti. ? Jezdím hlavně ve westernu, jizdárenskou práci v anglii, často jezdím na padu a nebo úplně bez sedla.

S koníky mám do budoucna hodně plánů a jedním z nich, který bych ráda zmínila je Horseball. ?⚽️ Pro mnohé asi úplně nová věc, ale jednoduše řečeno – jde o koňskou disciplínu, která je mix famfrpálu, házené a koňského póla. ? Hází se s míčem, který má ucha a snažíte se trefit soupeřovu branku. ? A když vám míč spadne? Musíte ho sami zvednout ze sedla! ?

Tento sport zatím není v Česku moc známý a já společně s kamarádkami jsme se rozhodly, že bysme ho chtěly do Česka dostat. ? Začaly jsme trénovat, máme horseballové míče a zvedací řemeny, jsme v kontaktu s naší trenérkou a ředitelem horseballové federace. ?

S Bambím pracuji už přes 3 roky a hodně jsme se spolu posunuli. Jezdíme na nákrčáku, oba se učíme skákat a je to parťák, který jde se mnou do všeho. ?

S Lů pracuji od podzimu minulého roku a za tu chvíli jsme se taky pěkně posunuly. S ní mířím spíš westernovým směrem. ?

Pokud vás zajímá naše společná cesty se všemi koníky, najdete nás na Instagramu pod jménem zofi_equi. ❤️

PS. Žofi do naší #EquinnsFamily postupně přivedla celou svojí rodinu (viz.společná fotka) a my jsme moc rádi, že máme takové skvělé fanoušky a zákazníky v jednom! ?❤️

Autor fotografií:
dog_horse_way

Ahoj! Jmenuji se Marie ?‍♀️ a vlastním 4 letého puberťáka jménem Great Thor.?

Naše společná cesta s Thorem začala 3.4.2017, dnem, kdy se má kobylka Thalie nechala připustit. Od té doby už byl naší součástí i když jsme o něm ještě nevěděli. ❤️ Thalinka bohužel zemřela 8. týdnů po porodu ?, a proto je náš příběh tak trochu jiný, než u jiných hříbátek.

U nás na profilu najdete naší společnou cestu od opravdu úplného prvopočátku ❣️Od výběru hřebce, přes březost?, porod, komplikace po porodu, růstové problémy, ale také jaké je to odchovat 8 týdenní hříbě na lahvičce ?, přes odvoz na hříbárnu, kastraci, přípravu na obsedání ?, přípravu na zapřahání až po obsednutí a náš dosavadní život. Je toho prostě hromada! ?

Aktuálně pracujeme na všem možném.? Thor už se pod sedlem chová jako profík ?, udidlo zná, ale naše práce je z velké většiny času bez udidla a to jak pod sedlem, tak na opratích. Ani práce ze země nám není cizí! Baví nás zkoušet nové hry a bubáky ?, jen tak si zablbnout nebo jít společně na procházku. ? Thor také občas vozí 2 slečny (11 a 12 let) a obě ho taktéž zvládají bez udidla. ?

Mým velkým snem, je Thora naučit chodit v sulce. Máme tomu opravdu velmi dobře nakročeno, zvládáme už s přehledem tahat zatíženou pneumatiku a sáňky ?, tak snad se letos podaří i sulka. ?

Pokud vás zajímá náš příběh více dopodrobna nebo naše práce, která je opravdu velice pestrá, budu ráda když nás budete sledovat na našem Instagramu @greatthor.zivotkone. ?❤️

Autor fotografií:
Klára Brůnová

Zdravím všechny fanoušky Equinns ?‍♀️ Jmenuji se Lucka, je mi 25 let a nejčastěji mě můžete vídat s kobylou Beru.?

Beru je kříženka Appaloosy a A1/1, je velice šikovná a temperamentní.? Nacházíme se ve východních Čechách, v Českém ráji. ?

Věnujeme se spolu parkurům do 100cm, občas si zajedeme i drezury a jednou do roka jezdíme Pardubickou všestrannost. ?? I přes závodní sezónu spolu jezdíme často do přírody?, a to jak na udidle, tak bez udidla či na nákrčníku, nebo jen tak bez sedla. ? Nebráníme se zkrátka ničemu! ?

Naše společné chvíle s Beru můžete sledovat na mém Instagramu beru.lu. ?

Autoři fotografií:
Klára Brůnová
Standa Haláček

Ahoj, jmenuji se Adél a vlastním minihorse pětiletého valáška jménem Oggy.?

Oggyho mám od jeho 2,5 roku a je to moc šikovný, učenlivý a energický prcek plný radosti, ovšem mnohdy s vlastním názorem na věc ??. Věnujeme se práci ze země, závodům v jumpingu a trailu a momentálně i přípravě do sulky – práci na opratích.? Najdete u nás různé cirkusové kousky i návody na ně a spoustu dalších informativních článků nejen o světě minihorse. A jestli jezdím i na normálních koních? No samozřejmě! Najdete u mě i spoustu příběhů s velkými koňmi ? Mám to prostě pestré…od chlaďasů až po minihorse?

Ráda bych ukázala, že i minihorse může být ten nejlepší parťák se spoustou využití a na tohle téma jsem měla na výstavě Kůň 2021 v Lysé také rozhovor v Equinns Studiu s další „minihorse mámou“ Jančou Smažíkovou maya.themini, který si můžete pustit na Youtube Equinns tady.??

Chcete se o světě malých koníků a naší společné cestě dozvědět víc? Tak to nás sledujte na našem Instagramovém profilu mini_oggy_. !?

Autoři fotografií:
Dominika Vágnerová
Veronika Vydrová

Ahoj všichni, jmenuji se Lea ?‍♀️ a dříve jste mě mohli znát i jako paní Burákovou, protože jsem po svém boku měla úžasného mladého valacha ČMB Buráka.? Ikdyž se naše cesty bohužel rozdělily, Burák mi ukázal tu správnou cestu, kterou se chci u koní vydat.? Pracovali jsme hlavně ve volnosti a pokoušeli jsme se o to i ze sedla.

Věnovali jsme se i extreme trailu a na toto téma jsem měla na výstavě Kůň 2021 v Lysé také rozhovor v Equinns Studiu s Jančou maya.themini, který si i teď můžete pustit na Youtube Equinns tady.??

Posledních pár měsíců pracuji s novým parťákem – desetiletým valáškem plemene CS jménem Rubby Moon.? Rubby taktéž není můj a je to povahově úplně jiný koník než Burák, avšak neméně úžasný!? Učí mě spoustu nových věcí a pracujeme na prohloubení našeho vztahu. I s ním jsem začala pracovat ve volnosti, ikdyž prozatím jen ze země.

Kdyby vás naše práce zajímala a líbila se vám, budu ráda, když nás budete sledovat na profilu neni_burak_jako_burak. ?

Autor fotografií:
Karolína Kopcová

Ahoj! Já jsem Evča a je mi 12 let.?‍♀️ Jezdím od svých 6 let a tehdy jsem se také seznámila s mým poníkem Charliem, kterému je 22 let.?

Společně se nejvíce věnujeme hobby parkuru do 90 cm a mezi naše největší úspěchy patří 3x 1. místo na závodech v areálu ESC Olomouc.?

Momentálně má Charlie od ježdění volno skrz nataženou šlachu, takže teprve uvidíme, jaké budou naše letošní jezdecké plány.?

Naši společnou cestu můžete sledovat na mém Instagramu slez.arovaev. ?

Autor fotografií:
Vendy Molinová

Ahoj! Sledujete rádi koňáky, věnující se rovnou několika různým disciplínám? Tak to jste u nás správně! ?

S KWPN valachem Bailandem se věnujeme drezuře na úrovni “S” a také si pro radost zajedeme Working Equitation. ?

Mladá APH klisna Merry, se kterou si procházíme obsedáním, tak se také začínáme věnovat skvělé westernové disciplíně Showmanship at halter. ?

Také u nás najdete českomoravského belgika Geryho, chodícího v zápřahu i pod sedlem a ČMB důchodkyni Klárku. Tuto partu donedávna tvořila také Gasynka, která na nás však už shlíží z nebeských pastvin. ??

Tohle skvělé různorodé stádečko můžete sledovat na našem Instagramovém profilu veras.and.horses. ❤️

Autoři fotografií:
Adéla Klepalová
Veronika Vydrová
Vendy Molinová